Suplementy - coraz większy wybór ?

Suplementy - coraz większy wybór ?

Na polskim rynku spotykamy się z coraz większa liczbę preparatów, których celem jest wpłynąć pozytywnie na nasz organizm. Początkowo suplementy stosowane były główne w sporcie i to wyczynowym oraz odchudzaniu.

Dziś suplementy diety przenikają do każdego niemal obszaru naszego życia. W sklepach internetowych z odżywkami i suplementami czy aptekach stacjonarnych możemy spotkać suplementy prozdrowotne (najczęściej witamino - minerałowe), suplementy wpływające na urodę (np. łagodzące zmarszczki) czy suplementy poprawiające życie intymne. Suplementy opanowały także sferę edukacyjną. Na rynku nie brakuje preparatów, które pomagają zwiększyć koncentrację, usprawnić pamięć czy lepiej radzić sobie ze stresem.

Pojawiają się jednak dwa pytania: czy stosowanie suplementów jest bezpieczne oraz czy sa skuteczne ?

Jeśli chodzi o odpowiedź na pierwsze pytania, to brzmi ona pozytywnie ale tylko w odniesieniu do suplementów naturalnych. Suplementy sprzedawane na bazie syntetycznych witamin mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jeśli weźmie się pod uwagę producentów znanych i dopuszczonych na polski rynek, np. Nutrilite, Olimp-Labs, Biogenix czy Walmark. To pewność można mieć tylko do Nutrilite.

Nutrilite posiada włąsne uprawy, na których nie stosuje się syntetycznych nawozów. Wszystko od początku do końca jest produkowane w oparciu o naturalne składniki.

Jeśli chodzi o skuteczność, to nie jest już to takie oczywiste, gdyż suplementy nie są jak nazwa wskazuje lekami, są jedynie uzupełnieniem naszej diety w cenne, z punkt widzenia, efektu, składniki, więc jeżeli chcemy mieć szybko efekty to oprócz suplementacji musimy także zmienić sposób odżywiania.

Generalnie używanie suplementów jest korzystne dla organizmu, a efekty najlepiej oceniać na własnym przykładzie czyli w praktyce.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież