Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Naturalne suplementy diety Suplementy i dieta, profilaktyka zdrowia a zdrowe odżywianie. http://suplementy.decho.info/component/content/frontpage.html Tue, 27 Sep 2022 15:31:30 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl Witaminy to strata pieniędzy ? http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/110-witaminy-to-strata-pienidzy-.html http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/110-witaminy-to-strata-pienidzy-.html Witaminy naturalne, a syntetyczne

Syntetyczne witaminy "To strata pieniędzy" - twierdzi prof. Rory Collins z Uniwersytetu Oksfordzkiego, szef zespołu, który przez pięć lat badał 20 tys. osób w wieku od 40 do 80 roku życia, faszerujących się preparatami witaminowymi.

Sztuczne witaminy to zwykle krystaliczna nieorganiczna substancja obca dla organizmu. Wchłania się ona do organizmu z trudnością, lub też nie jest w ogóle przyswajana, a szczególnie jeśli mają miejsce zaburzenia jelitowe. Łatwo się o tym przekonać obserwując mocz po spożyciu witamin. Zmienia on kolor i wręcz przyjmuje zapach spożytych witamin. Nierzadko po spożyciu sztucznych witamin mają miejsce różne formy nietolerancji organizmu, a w szczególności mdłości, osłabienie, swędzenie . Przeciążane są nerki i wątroba, oraz naruszana równowaga i proporcje składników mineralnych w organizmie. Nie przeszkadza to wielu firmom sprzedawać takie suplementy ...

]]>
decho@wp.pl (Administrator) frontpage Thu, 22 Mar 2012 20:46:39 +0000
Kawa parzona http://suplementy.decho.info/menu-zdrowego-czlowieka/76-zdrowa-kawa-pazona.html http://suplementy.decho.info/menu-zdrowego-czlowieka/76-zdrowa-kawa-pazona.html Jak zdrowo przygotować kawę ?

Składniki (dla 1 osoby) ?

 1. Kawa naturalna ARABICA
 2. Imbir (najlepiej korzeń)
 3. Cacao naturalne (np.Deco moreno)
 4. Goździki
 5. Laska wanilii
 6. Cynamon (najlepiej w lasce)
 7. Kardamon
 8. Woda

 

]]>
decho@wp.pl (Administrator) frontpage Fri, 26 Aug 2011 08:04:53 +0000
Dodatki chemiczne - lista E http://suplementy.decho.info/categoryblog/69-konserwanty-e-lista.html http://suplementy.decho.info/categoryblog/69-konserwanty-e-lista.html Poniżej przedstawiamy listę dodatków E. Jest to spis chemicznych dodatków do żywności, które zostały sklasyfikowane i pogrupowane w/g przeznaczenia przez instytucje Unii Europejskiej. Nazwa pochodzi od kontynentu – Europy. Lista ta jest sporządzana przez Komitet Naukowy Technologii Żywności i następnie dołączana do dyrektywy Komisji Europejskiej, które podlegają zaaprobowaniu przez Parlament Europejski.

Główny podział dodatków z listy E:

 • 100–199 – barwniki
 • 200–299 – konserwanty
 • 300–399 – przeciwutleniacze
 • 400–499 – emulgatory, stabilizatory, środki zagęszczające
 • 500–599 – dodatki o zróżnicowanym przeznaczeniu
 • 600–699 – wzmacniacze smaku
 • 700–799 – antybiotyki
 • 900–1299 – dodatki do żywności o różnym zastosowaniu
 • 1300–1400 – modyfikowane skrobie

 

]]>
decho@wp.pl (Administrator) frontpage Tue, 01 Feb 2011 08:21:38 +0000
Naturalne czy syntetyczne ? http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/5-naturalne-czy-syntetyczne.html http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/5-naturalne-czy-syntetyczne.html Naturalne czy syntetyczne - jaka to różnica ?

Oto co pisze Michał Tombak autor m.in. takich książek jak "Jak żyć długo i zdrowo" oraz "Czy można żyć 150 lat ?" na temat syntetycznych witamin.

Pytanie: "W jednym ze swoich artykułów pisał Pan, że przyjmowanie syntetycznej witaminy C jest szkodliwe. Dlaczego? (Maria K...)

Odpowiedź: Szkodliwe jest nie tylko przyjmowanie syntetycznej witaminy C, ale i wszystkich syntetycznych witamin.

]]>
decho@wp.pl (Administrator) frontpage Sat, 16 Oct 2010 23:00:00 +0000
Nieżywi lekarze nie kłamią http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/46-martwi-lekarze-nie-kami.html http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/46-martwi-lekarze-nie-kami.html Przedstawiamy państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wallace-a, które zostało zatytułowane

"NIEŻYWI LEKARZE NIE KŁAMIĄ".


Przeczytajcie go uważnie, bo te informacje mogą uratować zdrowie, a nawet życie wasze, waszej rodziny i znajomych.
Dr Joel Wallace został nominowany w 1991 roku do Nagrody Nobla.


Tym wszystkim, którzy urodzili się lub mieszkali przez dłuższy czas na farmie muszę powiedzieć, że jesteście ludźmi mojego pokroju. Ja właśnie urodziłem się i wychowałem na farmie. Moi rodzice prowadzili hodowlę bydła rzeźnego. Aby móc zarobić na hodowli, należy produkować własną żywność. W związku z tym uprawiali kukurydzę i fasolkę sojową.
Raz w tygodniu przyjeżdżał do nas na farmę specjalny samochód z urządzeniem, które rozdrabniało siano, kukurydzę i fasolkę. Do tego dodawaliśmy odpowiednią dawkę witamin i minerałów i dopiero taką mieszanką przez okres 6 miesięcy karmiliśmy nasze bydło, a następnie sprzedawaliśmy je do rzeźni.
Ciągle zastanawiało mnie wtedy dlaczego bydło, które karmione jest wyłącznie naturalną paszą, dostaje suplementy, witaminy i minerały, a ludzie nie.
Kiedy zapytałem o to mojego ojca otrzymałem wielce naukową odpowiedź: - Nie gadaj tyle, tylko bierz się do roboty. Pytanie to jednak nie dawało mi spokoju.
Po ukończeniu szkoły średniej poszedłem na uniwersytet i skończyłem specjalizację dotyczącą żywienia zwierząt, a następnie postanowiłem zostać weterynarzem. Na weterynarii otrzymałem wreszcie odpowiedź na moje pytanie.

]]>
decho@wp.pl (Administrator) frontpage Thu, 16 Sep 2010 23:00:00 +0000
To o czym wiemy a z czego nie zdajemy sobie sprawy http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/45-joomla-community-portal.html http://suplementy.decho.info/syplementy-fakty-i-mity/45-joomla-community-portal.html Każdy organizm żywy ma wbudowane pewne mechanizmy

 1. mechanizm przeżycia,
 2. mechanizm samonaprawy

Organizm żeby żyć potrzebuje określonych substancji takich jak tlen i pożywienie z których to powstaje energia.To proste . Jednak organizm jest bardziej skomplikowany potrzebuje też budulca kości i tkanek miękkich.Większość budulca dostarczamy w pożywieniu.

]]>
noel15@op.pl (A.Sz.) frontpage Sat, 07 Jul 2007 09:54:06 +0000