Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Dlaczego warto zrobić analizę ?

Dlaczego warto zrobić analizę ?

Nasz organizm potrzebuje ok. 80 różnych pierwiastków aby poprawnie funkcjonować. Zawartość pierwiastków w naszym organizmie można określić na podstawie krwi, włosa, paznokcia, moczu itp. Dlaczego więc polecamy właśnie APW (Analizę Pierwiastkową Włosa) ?

Krew

Problem polega na tym, że krew pokazuje tylko chwilową wartość pierwiastków. Jeżeli idzie się na badanie krwi to lekarze zawsze mówią, żeby to robić na czczo, przed śniadaniem. Badanie krwi jest dobre jeżeli potrzebujemy dostać szybki wynik aktualnego stanu. Pod wpływem jedzenia lub picia a nawet stresu wyniki analizy krwi mogą się różnić. Do tego dochodzi problem z pobraniem krwi w domowych warunkach a także z transportem (np. pocztą).

Mocz

Podobnie jak krew, tak i mocz wskazuje stan z krótkiego okresu. Co prawda jest to historia z kilku do kilkunastu godzin, jednakże nadal jest to mało wiarygodne do celów takich jak dietetyka. Tak samo jak w przypadku krwi pozostaje problem z transportem. Plusem jest jedynie bezinwazyjna metoda pobrania próbki.

 

Paznokcie

Paznokcie tak samo jak włosy cały czas rosną i do celów diagnostycznych nadają się dużo lepiej niż krew czy mocz. Problem z paznokciami polega jednak na tym, że większość rzeczy robimy rękami i nasze paznokcie bardziej niż jakakolwiek inna część ciała są narażone na wnikanie i absorbowanie zanieczyszczeń.

Włos

Włosy z w/w powodów najlepiej nadają się do analizy by pokazać stan naszego organizmu. Nie ma problemu z pobraniem próbki i nie ma problemu z ich wysyłką (np. pocztą).

Włos rośnie ok. 0,3 mm na dobę. Daje nam to ok. 1 cm/miesiąc. Z tego względu dając do analizy włosy o długości ok. 3-4 cm, można zdiagnozować stan naszego organizmu na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy a tym samym, wyeliminować ryzyko popełniania błędu związanego z wpływem chwilowych zmian w odżywianiu lub innych czynników zewnętrznych na analizę pierwiastkową.

 

Dlaczego warto ?

Do analizy pierwiastkowej potrzebny jest spektometr, którym dysponuje większość większych uczelni. Dlaczego więc płacić za analizę skoro można ją zrobić praktycznie samemu lub jakimś mniejszym kosztem w placówkach takich jak LUXMED, które też wykonują analizę ?

Otóż ważniejsze od samej analizy jest posiadanie wiedzy, jak zinterpretować wyniki.

W analizie pierwiastkowej oprócz wykazania stanu w jakim znajduje się nasz organizm i jaka jest zawartość poszczególnych pierwiastków, bardzo ważna jest analiza porównawcza proporcji poszczególnych pierwiastków w stosunku do innych.

W analizie pierwiastkowej włosa mamy to wszystko, a ponadto dostajemy całą książkę informacji o nas samych. Otrzymujemy prognozę naszego stanu zdrowia za kilka-kilkanaście lat jeżeli nic nie zmienimy w naszej diecie i sposobie odżywiania. Dostajemy bardzo szczegółową analizę naszego typu metabolicznego, wraz z opisem zaleceń dietetycznych.

Po przeanalizowaniu tego wszystkiego ułożona zostaje dieta zgodna z naszym typem i uzupełniająca w pierwszej (3 miesięcznej) fazie nasze zapotrzebowanie na minerały i witaminy których mamy największy niedobór. Następnie w 2 fazie (też 3 miesięcznej) mamy ułożoną dietę w celu wyrównania do optymalnego poziomu resztę niezbędnych nam minerałów i witamin.

Przy problemach z sercem czy osteoporozą miesięcznie ludzie potrafią wydawać nawet kilkaset złotych na leki. Jeżeli ktoś uważa, że wydanie teraz 235 zł na analizę to dużo pieniędzy, to niech się zorientuje ile będzie go kosztować późniejsze leczenie.

Wasze zdrowie jest w Waszych rękach - pamiętajcie o tym !