Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/decho/www/suplementy/configuration.php:60) in /home/decho/www/suplementy/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Witaminy CENA=JAKOŚĆ

Witaminy CENA=JAKOŚĆ

Wiele osób zadaje pytanie po co przepłacać za naturalne witaminy (suplementy) skoro można kupić dużo "taniej" syntetyczne ?

 

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie zgodnie z prawdą trzeba poznać kilka faktów.

1. Wszystkie badania jasno wykazują, że syntetyczne witaminy wchłaniają się w 5-10%

2. Witaminy naturalne wchłaniają się nawet w 90-95%

 

3. Witaminy naturalne oprócz konkretnej witaminy zawierają dodatkowo szereg fitoskładników i bioflawonoidów które występują w naturze razem z daną witaminą i w znaczący sposób poprawiają wchłanialność oraz skuteczność działania witamin.

4. Nie stwierdzono szkodliwego działania w przypadku przedawkowania witamin ( np. w przypadku przedawkowania witaminy C , nadmiar jest wydalany z organizmu w moczu)

5. W prawie europejskim jest zapisane, że nazwy naturalne można użyć w przypadku gdy chociaż jeden ze składników jest naturalny. Więc nawet jeżeli cała witamina jest syntetyczna a osłonka tabletki jest wykonana z naturalnych składników to całość można sprzedawać jako naturalny suplement.

 

A teraz czy to się opłaca ?

10 tabletek (musujących) syntetycznej witaminy C kosztuje ok. 9 zł. Przy wchłanialności 10% skuteczność na poziomie 90% osiągniemy po zażyciu 9 x większej dawki. Tak więc koszt to już nie 9 zł a 81 zł. Dodatkowo dochodzi kwestia zawartości witaminy C w jednej tabletce i ilości tabletek w opakowaniu.

W opakowaniu Nutrilite mamy 60 tabletek witaminy C ( która dodatkowo uwalniana jest stopniowo ) , przy czym jedna tabletka zapewnia 100% dziennego zapotrzebowania.

Aby zapewnić organizmowi przez 2 miesiące taką ilość witaminy C, jaką zapewnia jedno opakowanie Nutrilite, trzeba wydać  ( 9zł * 9 * 6 ) = 486 zł

[  9 zł (za opakowanie 10 szt.)    * 9 (aby uzyskać skuteczność 90%)  * 6 (aby wystarczyło na 60 dni)  ]

 

Tak więc teoretycznie tańsza (musująca) witamina C kosztuje nas 486 zł w porównaniu z 83 zł za opakowanie witaminy C Nutrilite. Nie dość tego, syntetyczna witamina C zamiast wydalać się z organizmu zalega w nerkach, dodatkowo szkodząc zamiast pomóc. Jest to związane z budową lewo-prawo skrętną.

Naturalne witaminy mają budowę lewoskrętną i są zgodne z lewoskrętną budową w ludzkim organizmie, natomiast podczas wytwarzania syntetycznych witamin statystycznie 50% ma budowę lewoskrętną i 50% prawoskrętną. Przy czym z lewoskrętnych niewchłonięta część jest wydalana, a prawoskrętna odkłada się w organizmie jako toksyna.

 

Finalnie naturalne witaminy są tańsze niż syntetyczne, nawet jeżeli ich zakup jest droższy (za sztukę) - to skuteczność działania bije na głowę witaminy syntetyczne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież