Naturalne suplementy diety
|
Suplementy i dieta, profilaktyka zdrowia a zdrowe odżywianie.
|
-
Witaminy to strata pieniędzy ?
Witaminy naturalne, a syntetyczne
Syntetyczne witaminy "To strata pieniędzy" - twierdzi prof. Rory Collins z Uniwersytetu Oksfordzkiego, szef zespołu, który przez pięć lat badał 20 tys. osób w wieku od 40 do 80 roku życia, faszerujących się preparatami witaminowymi.
Sztuczne witaminy to zwykle krystaliczna nieorganiczna substancja obca dla organizmu. Wchłania się ona do organizmu z trudnością, lub też nie jest w ogóle przyswajana, a szczególnie jeśli mają miejsce zaburzenia jelitowe. Łatwo się o tym przekonać obserwując mocz po spożyciu witamin. Zmienia on kolor i wręcz przyjmuje zapach spożytych witamin. Nierzadko po spożyciu sztucznych witamin mają miejsce różne formy nietolerancji organizmu, a w szczególności mdłości, osłabienie, swędzenie . Przeciążane są nerki i wątroba, oraz naruszana równowaga i proporcje składników mineralnych w organizmie. Nie przeszkadza to wielu firmom sprzedawać takie suplementy ...
-
Kawa parzona
Jak zdrowo przygotować kawę ?
Składniki (dla 1 osoby) ?
- Kawa naturalna ARABICA
- Imbir (najlepiej korzeń)
- Cacao naturalne (np.Deco moreno)
- Goździki
- Laska wanilii
- Cynamon (najlepiej w lasce)
- Kardamon
- Woda
-
Dodatki chemiczne - lista E
Poniżej przedstawiamy listę dodatków E. Jest to spis chemicznych dodatków do żywności, które zostały sklasyfikowane i pogrupowane w/g przeznaczenia przez instytucje Unii Europejskiej. Nazwa pochodzi od kontynentu – Europy. Lista ta jest sporządzana przez Komitet Naukowy Technologii Żywności i następnie dołączana do dyrektywy Komisji Europejskiej, które podlegają zaaprobowaniu przez Parlament Europejski.
Główny podział dodatków z listy E:
- 100–199 – barwniki
- 200–299 – konserwanty
- 300–399 – przeciwutleniacze
- 400–499 – emulgatory, stabilizatory, środki zagęszczające
- 500–599 – dodatki o zróżnicowanym przeznaczeniu
- 600–699 – wzmacniacze smaku
- 700–799 – antybiotyki
- 900–1299 – dodatki do żywności o różnym zastosowaniu
- 1300–1400 – modyfikowane skrobie
-
Naturalne czy syntetyczne ?
Naturalne czy syntetyczne - jaka to różnica ?
Oto co pisze Michał Tombak autor m.in. takich książek jak "Jak żyć długo i zdrowo" oraz "Czy można żyć 150 lat ?" na temat syntetycznych witamin.
Pytanie: "W jednym ze swoich artykułów pisał Pan, że przyjmowanie syntetycznej witaminy C jest szkodliwe. Dlaczego? (Maria K...)
Odpowiedź: Szkodliwe jest nie tylko przyjmowanie syntetycznej witaminy C, ale i wszystkich syntetycznych witamin.
-
Nieżywi lekarze nie kłamią
Przedstawiamy państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wallace-a, które zostało zatytułowane
"NIEŻYWI LEKARZE NIE KŁAMIĄ".
Przeczytajcie go uważnie, bo te informacje mogą uratować zdrowie, a nawet życie wasze, waszej rodziny i znajomych. Dr Joel Wallace został nominowany w 1991 roku do Nagrody Nobla.
Tym wszystkim, którzy urodzili się lub mieszkali przez dłuższy czas na farmie muszę powiedzieć, że jesteście ludźmi mojego pokroju. Ja właśnie urodziłem się i wychowałem na farmie. Moi rodzice prowadzili hodowlę bydła rzeźnego. Aby móc zarobić na hodowli, należy produkować własną żywność. W związku z tym uprawiali kukurydzę i fasolkę sojową. Raz w tygodniu przyjeżdżał do nas na farmę specjalny samochód z urządzeniem, które rozdrabniało siano, kukurydzę i fasolkę. Do tego dodawaliśmy odpowiednią dawkę witamin i minerałów i dopiero taką mieszanką przez okres 6 miesięcy karmiliśmy nasze bydło, a następnie sprzedawaliśmy je do rzeźni. Ciągle zastanawiało mnie wtedy dlaczego bydło, które karmione jest wyłącznie naturalną paszą, dostaje suplementy, witaminy i minerały, a ludzie nie. Kiedy zapytałem o to mojego ojca otrzymałem wielce naukową odpowiedź: - Nie gadaj tyle, tylko bierz się do roboty. Pytanie to jednak nie dawało mi spokoju. Po ukończeniu szkoły średniej poszedłem na uniwersytet i skończyłem specjalizację dotyczącą żywienia zwierząt, a następnie postanowiłem zostać weterynarzem. Na weterynarii otrzymałem wreszcie odpowiedź na moje pytanie.
|