Aktualności

Naturalne suplementy diety
Suplementy i dieta, profilaktyka zdrowia a zdrowe odżywianie.

 • Witaminy to strata pieniędzy ?

  Witaminy naturalne, a syntetyczne

  Syntetyczne witaminy "To strata pieniędzy" - twierdzi prof. Rory Collins z Uniwersytetu Oksfordzkiego, szef zespołu, który przez pięć lat badał 20 tys. osób w wieku od 40 do 80 roku życia, faszerujących się preparatami witaminowymi.

  Sztuczne witaminy to zwykle krystaliczna nieorganiczna substancja obca dla organizmu. Wchłania się ona do organizmu z trudnością, lub też nie jest w ogóle przyswajana, a szczególnie jeśli mają miejsce zaburzenia jelitowe. Łatwo się o tym przekonać obserwując mocz po spożyciu witamin. Zmienia on kolor i wręcz przyjmuje zapach spożytych witamin. Nierzadko po spożyciu sztucznych witamin mają miejsce różne formy nietolerancji organizmu, a w szczególności mdłości, osłabienie, swędzenie . Przeciążane są nerki i wątroba, oraz naruszana równowaga i proporcje składników mineralnych w organizmie. Nie przeszkadza to wielu firmom sprzedawać takie suplementy ... • Kawa parzona

  Jak zdrowo przygotować kawę ?

  Składniki (dla 1 osoby) ?

  1. Kawa naturalna ARABICA
  2. Imbir (najlepiej korzeń)
  3. Cacao naturalne (np.Deco moreno)
  4. Goździki
  5. Laska wanilii
  6. Cynamon (najlepiej w lasce)
  7. Kardamon
  8. Woda

    • Dodatki chemiczne - lista E

  Poniżej przedstawiamy listę dodatków E. Jest to spis chemicznych dodatków do żywności, które zostały sklasyfikowane i pogrupowane w/g przeznaczenia przez instytucje Unii Europejskiej. Nazwa pochodzi od kontynentu – Europy. Lista ta jest sporządzana przez Komitet Naukowy Technologii Żywności i następnie dołączana do dyrektywy Komisji Europejskiej, które podlegają zaaprobowaniu przez Parlament Europejski.

  Główny podział dodatków z listy E:

  • 100–199 – barwniki
  • 200–299 – konserwanty
  • 300–399 – przeciwutleniacze
  • 400–499 – emulgatory, stabilizatory, środki zagęszczające
  • 500–599 – dodatki o zróżnicowanym przeznaczeniu
  • 600–699 – wzmacniacze smaku
  • 700–799 – antybiotyki
  • 900–1299 – dodatki do żywności o różnym zastosowaniu
  • 1300–1400 – modyfikowane skrobie

    • Naturalne czy syntetyczne ?

  Naturalne czy syntetyczne - jaka to różnica ?

  Oto co pisze Michał Tombak autor m.in. takich książek jak "Jak żyć długo i zdrowo" oraz "Czy można żyć 150 lat ?" na temat syntetycznych witamin.

  Pytanie: "W jednym ze swoich artykułów pisał Pan, że przyjmowanie syntetycznej witaminy C jest szkodliwe. Dlaczego? (Maria K...)

  Odpowiedź: Szkodliwe jest nie tylko przyjmowanie syntetycznej witaminy C, ale i wszystkich syntetycznych witamin. • Nieżywi lekarze nie kłamią

  Przedstawiamy państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wallace-a, które zostało zatytułowane

  "NIEŻYWI LEKARZE NIE KŁAMIĄ".


  Przeczytajcie go uważnie, bo te informacje mogą uratować zdrowie, a nawet życie wasze, waszej rodziny i znajomych.
  Dr Joel Wallace został nominowany w 1991 roku do Nagrody Nobla.


  Tym wszystkim, którzy urodzili się lub mieszkali przez dłuższy czas na farmie muszę powiedzieć, że jesteście ludźmi mojego pokroju. Ja właśnie urodziłem się i wychowałem na farmie. Moi rodzice prowadzili hodowlę bydła rzeźnego. Aby móc zarobić na hodowli, należy produkować własną żywność. W związku z tym uprawiali kukurydzę i fasolkę sojową.
  Raz w tygodniu przyjeżdżał do nas na farmę specjalny samochód z urządzeniem, które rozdrabniało siano, kukurydzę i fasolkę. Do tego dodawaliśmy odpowiednią dawkę witamin i minerałów i dopiero taką mieszanką przez okres 6 miesięcy karmiliśmy nasze bydło, a następnie sprzedawaliśmy je do rzeźni.
  Ciągle zastanawiało mnie wtedy dlaczego bydło, które karmione jest wyłącznie naturalną paszą, dostaje suplementy, witaminy i minerały, a ludzie nie.
  Kiedy zapytałem o to mojego ojca otrzymałem wielce naukową odpowiedź: - Nie gadaj tyle, tylko bierz się do roboty. Pytanie to jednak nie dawało mi spokoju.
  Po ukończeniu szkoły średniej poszedłem na uniwersytet i skończyłem specjalizację dotyczącą żywienia zwierząt, a następnie postanowiłem zostać weterynarzem. Na weterynarii otrzymałem wreszcie odpowiedź na moje pytanie.